|
"Lichte plofkoffer openstellen voor alle winkels"
"Verhoogde fiscale aftrek plofkoffer invoeren voor kleinhandel"
 UNIZO, de Unie van Zelfstandige Ondernemers en Fedis, willen een veralgemening van de door minister van Binnenlandse Zaken Dewael voorgestelde aanpassingen van het Koninklijk Besluit 'Light CIT' voor waardevervoer voor winkeliers, met de zogenaamde 'lichte plofkoffer'. De huidige door de minister voorgestelde aanpassingen gelden immers enkel voor KMO's, vrije beroepen en winkels met een oppervlakte kleiner dan 400m². Het schrappen van het maximum aantal stops van waardevervoer vinden beide organisaties wel een goede stap, evenals het afschaffen van het maximumbedrag aan waarden per koffer. Beide organisaties zijn ook tevreden over de aangekondigde informatiecampagne over de buurtinformatienetwerken. Fedis en UNIZO zullen de bestaande noden bij de betrokken ondernemingen verzamelen en doorgeven aan minister Dewael. Ze dringen ook aan op de beloofde verhoogde fiscale aftrek van de lichte plofkoffer.
Minister Dewael stelde deze morgen op het overlegplatform 'Veiligheid Zelfstandige Ondernemers' een aantal wijzigingen voor aan het Koninklijk Besluit 'Light CIT'. UNIZO en Fedis nemen actief deel aan dit overlegplatform. Aangepast waardevervoer voor winkeliers met de zogenoemde 'lichte plofkoffer' blijkt met de huidige normen voor de meeste ondernemingen onbetaalbaar. Volgens het nieuwe voorstel van de minister moet één agent zonder wapens en zonder voertuig met gepantserde ruiten het waardevervoer kunnen uitvoeren. Het maximaal aantal stops per rit verdwijnt, net als het maximumbedrag per koffer. Alle KMO's en vrije beroepen zullen de lichte plofkoffer kunnen gebruiken, behalve de grotere winkels. Daar zullen enkel bedrijven met een verkoopsoppervlakte van minder dan 400 m² het systeem kunnen gebruiken.
UNIZO en Fedis dringen al langer aan op aanpassingen van het systeem en zijn dus globaal tevreden met de voorstellen. Waarom een drempel van 400m² moest, is de ondernemersorganisaties echter een raadsel. Omdat het systeem 100% veilig is, heeft dergelijke beperking geen enkele zin. Beide organisaties vragen daarom de minister alsnog deze drempel uit het Koninklijk Besluit te schrappen.
In maart 2004 besliste de ministerraad de plofkoffer op te nemen in de lijst van investeringen voor de verhoogde fiscale aftrek en de CAO in de waardentransportsector aan te passen zodat de lichte plofkoffer ook aantrekkelijk wordt voor de kleinhandel. Fedis en UNIZO dringen erop aan daartoe nu dringend de noodzakelijke vereenvoudiging via Koninklijk Besluit goed te keuren op de ministerraad. Op vraag van de beide organisaties zal de minister ook afdoende oplossingen zoeken voor de dossiers verzekering, slachtofferzorg en e-loket. Minister Dewael kondigde eveneens een informatiecampagne aan omtrent de buurt- en winkelinformatienetwerken. UNIZO en Fedis herhalen nog eens de noodzaak van een goede informatiedoorstroming tussen ondernemers, gemeentebesturen, politie en parket. Al te vaak stellen de ondernemersorganisaties op het terrein nog een te zwakke ondersteuning vast voor initiatieven van Buurt- en Winkelinformatienetwerken. Daartoe willen Fedis en UNIZO een sterkere sensibilisering van en bindende richtlijnen aan de lokale besturen en politiediensten. Die komt er nu. UNIZO en FEDIS juichen deze campagne toe.
Baudouin Velge, gedelegeerd bestuurder Fedis Karel Van Eetvelt, gedelegeerd bestuurder Unizo
           
Contact Fedis : Paskal Deboosere Communicatieverantwoordelijke
Contact Unizo : Ronny Lannoo Woordvoerder
Thomas Compernolle Adjunct-woordvoerder
|